تبلیغات
... از حضور تا ظهور
... از حضور تا ظهور


نمی دانم تا به حال برای شماهم پیش آمده است یا نه که خواسته و نا خواسته رضایت هر چند کم و نسبی خلق خدا را به نا رضایتی  خدا می فروشیم و برای اینکه ذره ای خاطر مخلوقین خالق را مکدر نکنیم به جای سوق دادن به سمت خوبی  و منع کردن از بدی (شما بخوانید امر به معروف و نهی از منکر،که این روزها شدیدا لقلقه زبان ها گشته و معنای حقیقی و ارزش واقعی عبارت برای بسیاری گنگ گشته است)  یا فهماندن گناهانشان به هر نحوی که خالق ازلی و مهربانمان می پسندد ، لبخند ملیحی بر لب می نشانیم و گاها به سکوت های تایید گونه و معاشرت های خود ادامه داده و افتخار هم میکنیم که دوستان و اطرافیان ما همه گونه قشر هستند و ما با " همه " معاشرت می کنیم!!! معنی "مدارا" را اشتباه فهمیدیم و ریخته شدن قبح گناهان را به  وسیله سکوت تایید آمیز خود و یا هر عمل مشابه این را "مدارا " و "خوش معاشرتی" نام می نهیم!

در مجلس های غیبت ، تهمت ، عروسی های به دور از دین،  دیدن فیلم ها و عکس های ناشایست، مینشینیم و میدانیم خداوند و امامِ ناظر برما کاملا ناراضی اند اما...

  نمیدانم شاید میپسندیم که مورد تایید "همه" قرار گیریم الا او که باید!!! ای کاش حقیقتا درک میکردیم که امام حسین (ع) زنده بودن خود و اهل بیتش را فدایی چیزی کرد که امروز من و شما آن را فدای بی مسئولیتی و هوای نفس خود میکنیم. آری "امـــــــــــــــــــر به معــــــــروف و نـــــــــــهی از مــــــــــنکر" .همانیست که سید الشهدا (ع) زنده بودن آن را به زنده بودن خود و اهل بیتش مرجح دانست.

 

به این روایت توجه کنید :

 

از امام باقر - علیه السلام - نقل شده: «خداوند به شعیب - علیه السلام - وحى كرد كه صد هزار نفر از قوم تو را عذاب خواهم نمود، شصت هزار نفر از نیكان آنها، و چهل هزار نفر از بدان را.»

شعیب عرض كرد: بَدان سزاوار عذابند، ولى نیكان چرا؟

خداوند فرمود:

«داهَنُوا اَهْلَ الْمَعاصِى وَ لَمْ یغْضِبُوا لِغَضَبِى؛ براى این كه آنان با گنهكاران مداهنه و سازش كردند، و به خاطر خشم من نسبت به آنها، خشم به آنها نكردند (و نهى از منكر ننمودند).»

فروع كافى، ج 5، ص 56.

 _______________________________________________

 

پ .ن 1 : البته به فرموده یکی از مهمانان برنامه سمت خدا اگر بدانیم که ارتباط و معاشرت با اینگونه افراد سبب میشود که ما بتوانیم به " احـــــــــــــتـــمال نـــســـبــتا قوی" بر روی آنان تاثیر مثبت گذاشته و آنها را به راه راست هدایت کنیم ایرادی ندارد.اما اگر بدانیم نمی شود یا نمی توانیم تاثیری بگذاریم و به طور کلی نهی از منکر و امر به معروفی وجود نداشته باشد ، وای برادامه اینگونه معاشرت ها و عاقبت ما...! مراقب سنگ ریزه هایی باشیم که ممکن است هر لحظه سقوط را در پی داشته باشد و ما را  از صعود به قله بندگی و قرب الهی باز دارد...


پ. ن 2 : خدایا به من توفیقی عطا فرما تا صلاح تو را در ابتدای تمام حاجاتم مد نظر داشته باشم.

 

نوشته شده در تاریخ دوشنبه 16 آبان 1390 توسط مهسا
درباره وبلاگ

************************* *************************