تبلیغات
... از حضور تا ظهور
... از حضور تا ظهور

سلام بزرگواران .پیشاپیش سال نو مبارک و پربرکت و همچین سرشار از روزهای پر از حسنه و خالی از سیئه!  مطلب پیش رو تقریبا متفاوت با مطالب قبلی و مرتبط با رشته بنده می باشد . 12 نکته از چکیده تفاوت های فردی زنان و مردان که گاهی ندانستن اینان باعث سوء تفاهم های کوچک و بزرگ می گردد در حالیکه مشکل ، خود انسان ها نیستند بلکه عدم آگاهی از تفاوت های فردیست . البته برای اطلاعات بیشتر، نیکوتر است که به خواندن کتاب های "مردان مریخی زنان ونوسی" و همچنین مجموعه کتابهای باربارا دی آنجلس بپردازید .




1.مردان قادر میباشند تا اطلاعات را طبقه بندی کرده و در مغزشان ذخیره کنند. زنـان تمایل دارند تا اطلاعات را بارها و بارها در مغزشان مرور کنند. هنگامی که زنان مشکلاتشان را بـا مـردان در میان می گذارند دنبال راه حل نمیگردند آنها تنها نیاز دارند تا فردی به حرفهایشان گوش دهد.

2.مردان موقعیتها و اوضاع را بطور کلی درک میکنند و تفکر کلی و جـامع دارند در حالی که زنان موضعی می اندیشند و بروی جزئیات و نکات ظریف تمرکز می کنند.شاید به همین دلیل باشد که تغییرات ظریف در چیدمان خانه را متوجه نمیشوند.

3. مـردان در حل مسائل فنی بهتر می باشند. زنان دارای گوش های  تیزتری میباشند و هنـگام صحبت کردن از واژه های بیشتری استفاده می کنند و در تکمـیل و اتـمام وظـایف بطور مستقل بهتر از مردان می باشند.


4- مردان سازنده و خلاق می باشند. آنـهـا ریسک پذیـر بـوده و بـدنبال تجربه های جدید می باشند در حالی که زنان با ارزشترین اطلاعات را برگزیده و آن را به نسل بـعد انتقال می دهند.

5-مردان در تفکرات و اعمالشان استقلال دارند در حالی که زنـان تـمـایل دارند از عقاید پیشنهادی دیگران پیروی کنند.


6- ارزیابی زنان از خودشان در سطح پایینتری از مردان می بـاشد. زنـان تـمایل دارند از خودشان انتقاد کنند در حالی که مردان بیشتر از عملکرد خودشان رضایت دارند.


7-مردان و زنان دارای معیارهای متفاتی برای رضایتمندی در زندگی می باشند. مردان برای شغل مناسب و موفقیت در کارها و زنان به خانواده و فرزندان ارزش قائل میباشند.


8-مردان نیاز مبرمی دارند تـا بـه اهـدافشـان جـامـه عـمـل بـپـوشانـند اما زنان رابطه با دیگران را در درجه نخست اهمیت قرار می دهند.

9- نحوه دید آقایان به شکل تونلی و مستقیم است در حالیکه خانم ها شعاع دایره دیدشان از هر طرف تا چند متر هم می رود و حتی گاهی چنان احساساتشان قوی عمل میکند که گویی پشت سر خود هم چشم دارند.

10- اغلب آقایان هنگام ناراحتی شدید ترجیح می دهند که دقایقی را تنهای تنها باشند. (غار تنهایی) درحالیکه خانم ها نیاز به هم صحبت و همدرد دارند و اینگونه به آرامش میرسند

11-اکثر خانم ها ترجیح می دهند که در قالب واژه مورد محبت واقع شوند تا از طرق دیگر . درحالیکه آقایان بیشتر اهل عمل بوده و محبت کلامی را کمتر مورد توجه قرار میدهند.

12-خانم ها اغلب ، حرفها و علایقشان را به شکل غیر مستقیم و در لفافه میگویند(مثل هدیه مورد علاقه و ...) در صورتی که آقایان، اصل مطلب، آن هم به شکل مستقیم،را ترجیح می دهند و میتوان گفت که معمولا از ایما و اشاره های غیر مستقیم خانم ها سر در نمی آورند.

____________________________________________________________________________________________

نوروز نوشت :

1 : سال نود هم با یک چشم بهم زدن گذشت و ما ماندیم و حوض اعمالمان! خدا کند که اگر هرشب محاسبه گر اعمال روزانمان نیستیم لا اقل در پایان سال، این لطف را از خود دریغ ننماییم . ترازوی عدل را مقابل وجدان بگذاریم و میزان لبخند و خشم خدا و امام زمان را وزن کنیم!

2 : خدایا ! نوروز امسالم را متفاوت تجربه میکنم. در پیشگاه سال نو و در آستانه پیوندمان ، "حول حالنا الی احسن الحال" را با شدت و خلوص بیشتری زمزمه میکنیم. یاری فرما ، که لحظات زندگیمان هرسال بیشتر از سال قبل بهاری باشد...حتی در اوج سختی ها...







نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 18 اسفند 1390 توسط مهسا
درباره وبلاگ

************************* *************************