تبلیغات
... از حضور تا ظهور
... از حضور تا ظهور

آیا نمی‎شود كه شماها یار امام زمان(عج) شوید؟ یقیناً اگر بخواهیم می‎شویم. منتها باید یار امام زمان(عج) شدن را در وجودمان به عمل برسانیم. اول فكر كنیم كه می‎خواهیم یار امام زمان(عج) شویم یا خیر؟ شبها، روزها و سالها فكر كنید كه می‎خواهید یار امام زمان(عج) شوید یا خیر؟ بعد از اینكه خواستید یار امام زمان(عج) شوید، با تواضع مسیر را  طی كنید. یقیناً در مسیر تواضع مورد نیاز است. هر روز، هر هفته، هر ماه یك حدیث را در خودتان جاری كنید.

سرباز امام زمان(عج) شدن یعنی چه؟ اصلاً برای شما آیا اهمیت دارد كه سرباز امام زمان(عج) بشوید یا نه؟ كسیكه می خواهد سرباز امام زمان(عج) بشود، باید خیلی سختی بكشد. شما به خدمت (سربازی) معمولی هم كه می‎خواهید بروید، نرفته، می‎ترسید. حالا هم می‎خواهیم سرباز امام زمان(عج) شویم، اصلاً به اینها فكر كرده اید؟ شوق سرباز امام زمان(عج) شدن در شما نیست. اگر این شوق در شما وجود داشته باشد كه سرباز امام زمان(عج) بشوید، دیگر شهوت معنی نمی‎دهد، حالا ما به لطف خدا به بعضی از چیزها شاید رسیده باشیم اما سربازی آقا یك حقیقت پر معنی است با لوازمی خاص. یك حقیقت هایی هست، این بازی نیست، چند سال گذشته است؟ آیا سیصد و سیزده نفر كه یاران امام زمان(عج)  هستند جمع شده اند یا نه؟ چند سال(از اینكه ظهور تحقق پیدا نكرده است) گذشته است؟ اگر فكر می‎كنی از یاران خاص نیستی، به قولی از ده هزار نفر یار دیگر باش. این نادانی است كه ناامید بگویی سربازی آقا كجا و من كجا؟ معلوم نیست من در زمان ظهور زنده باشم یا نه. شما اگر از دنیا هم بروی، اگر شیعه حقیقی باشی باب رجعت باز است. اصلاً نیت كن كه سرباز امام زمان(عج) شوی، بعد ببین چهره‎ی نامحرم می‎تواند تو را گول بزند؟ با شوق بهشت حقیقی كه مُجالست با ائمه معصومین(ع) است، گناهان برایت مسخره می آید، یك گناهی هم كه انجام می‎دهی، یك فشاری می‎آید، آن را ترك می‎كنیم. شیعه و سرباز حقیقی به شوق حوری و غلام و میوه و گوشت طی طریق نمی كند، تنزل یافته آن در این دنیا هم هست. بهشت یعنی اینكه در ركاب امام زمان(عج) باشی، شمشیرت را بزنی و سرباز امام زمان(عج) باشی.

حتی اگر تنها هستی، این فكر را در خودت تقویت كن. آماده شدن برای سربازی آقا، جهاد اكبر با نفس می‎خواهد. تلاش و مجاهده و صبر می خواهد نه این كه با چند مشكل دنیایی و یا سختیهای طریق از راه بیرون رویم. بیداری باطن می خواهد، ایثار می خواهد، اخلاص می خواهد، نه آمدنم، برای گدایی دنیا باشد. گوهر حقیقی را باید بخواهی. از خدا بخواهیم نور و عشق و محبت حضرت(عج) را در قلبمان جای دهد. اگر عرضه داشتیم و به سیاهی‎ها و حب‎های دنیایی اجازه‎ی ورود به قلب ندادیم، این جا، نور خدا و امام زمان(عج) جای می‎گیرد. در یك غلاف دو شمشیر نمی گنجد. اگر به حرف مردم و با رأی مردم دین را نفروختیم لیاقت سربازی نشان می‎دهیم. سربازی آقا عزم و تصمیم و جدیت می‎خواهد.

رفقا این مسیر مجاهدی مثل حضرت عباس(ع) می خواهد سربازی در وجود مطهر، بیدار و غیوری مثل حضرت عباس(ع) تجلی كرده است. باید تأسی به او كنیم و عملاً از رفتارش الگو برداری كنیم. با چند ركعت نمازی كه نمی‎دانیم قبول می شود و با این آمدن و رفتنها به مجلس اهل بیت(ع) كه معلوم نیست بر اساس نیاز دنیایمان است یا برای خدا و دیدن آقا، منتظر اعطای درجه سربازی مهدی(ع) نباشیم. شما برای قبولی كنكور مدرسه دنیا، شبانه روز زحمت می‎كشید. در كنكور سربازی آقا چه كرده اید؟ منت بر سر خدا و امام زمان(عج) نگذاریم. آنها بر ما منت دارند كه توفیق ذكر و یادشان را به ما می‎دهند و گرنه ما هم مثل دیگرانی كه اصلاً به این فكر‎ها نیستند به خود مشغول بودیم. هر كسی كه یك گوشه نشسته و كار نمی‎كند، آتش نگرفته است. هر كسیكه آتش گرفت و شروع به دویدن كرد معلوم می‎شود كه یك كاری كرده و روشن شده است. آتش شوق و عشق لازمه‎ی این حركت است. با تفكر، تدبر، تعقل، تهذیب، تذكر و یاد همیشگی در خلوت و جلوت خود شعله های عشق سربازی ارباب را روشن تر كن. ان شاء الله مدد آقا نزدیك است.

   در آخرالزمان شیعیان را جدا می‎كنند. خالص خالص می‎كنند. عاشق مهدی(عج)، منتظر مهدی(عج)، باید خالص باشد. نمی‎شود بگوییم عاشق مهدی(عج) هستیم، شیعه علی(ع) هستیم، بعد هر كاری كه می خواهیم انجام دهیم.

برگرفته از سخنان استاد لطفی 

نقل از نشریه الکترونیکی فاطر 2 

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 شهریور 1389 توسط مهسا
درباره وبلاگ

************************* *************************