تبلیغات
... از حضور تا ظهور
... از حضور تا ظهور

چند وقت پیش با یکی از دوستان درباره دفاع مقدس تبادل نظر میکردیم .من میگفتم که دفاع مقدس به دلیل  اهدافش :"دفاع از ارزش ها،ظلم ستیزی ، و زیر بار زور و استکبار نرفتن و..." خیلی شبیه به قیام امام حسین بود.پس با درس گرفتن از  تاریخ و عاشورا ، نباید از کمی مهمات و عدوات میترسیدیم و همانند امام حسین باید راه را تا انتها میرفتیم ! اما ایشون معتقد بودن که : نه! قیام امام حسین از نوع ابتدایی بود و جنگ ما دفاعی! نوشیدن جام زهر به نفع ایران بود چون ما دیگر هیچ تجهیزاتی نداشتیم...!!! امروز این مطلبو دیدمو به نظرم خیلی جالب اومد ...علامت سوال های ذهنم اول تبدیل شد به علامت تعجب و بعد هم سه نقطه.

این هم سخن شهید آوینی:

یاران! این قافله، قافله ی عشق است و این راه که به سرزمین طف در کرانه ی فرات می رسد راه تاریخ است و هر بامداد این بانگ از آسمان می رسد که: الرحیل، الرحیل. از رحمت خدا دور است که این باب شیدایی را بر مشتاقان لقاء خویش بندد.

ای دل شتاب کن تا خود را به کربلا برسانیم.

می گویی: مگر سر امام عشق را بر نیزه ندیده ای و مگر بوی خون را نمی شنوی؟ کار از کار  گذشته است ... قرنهاست که گذشته است! اما ای دل، نیک بنگر که زبان رمز چه رازی را با تو می گوید؛ «کل یَومٍ عاشورَا وَ کُل اَرضٍ کَربَلا» یعنی اگرچه قبله در کعبه است اما «فَاینَما تولوا فثم وَجهُ» یعنی هرجا که پیکر صد پاره تو بر زمین افتد، آنجا کربلاست نه به اعتبار لفظ و استعاره که در حقیقت؛ و هرگاه که علم قیام تو بلند شود عاشوراست، باز هم نه به اعتبار لفظ و استعاره و اگر آن قافله را قافله ی عشق خواندیم در سفر تاریخ، یعنی همین

نوشته شده در تاریخ یکشنبه 28 آذر 1389 توسط مهسا
درباره وبلاگ

************************* *************************